622A/622B Digital Professional Multimeter AC/DC Volt Ammeter with Lamp Capacitance Ohm Temp Tester for Electrician(622A)
★★★★★ 4.9 144 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.mhtravelcorfu.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Multi TestersNote:622A is a large screen,6000 Counts .622B is VA color large screen,9999 Counts.Feature:1.Automatic selection of measuring function and range. 2.It is a stable performance, high precision, high reliability clear readings, and overload protection. 3.The maximum voltage between the measuring end and the ground is 600/1000V or 600/750V AC. 4.Display: HD Display/VA Colour Larger . 5.The maximum display value is 6000 /9999 digits. 6.Multimeter with Lamp . 7.Superview display: 'OL' or '-OL'. 8.Sampling time: about 3 times/second. 9.Input Jack Indication. 10.Automatic shutdown time: 15 minutes 11.Power Supply :1.5V AAA battery x 4 (not included shipment).Specification==========Is Smart Device : noOperating Mode : Auto/ManualMeasuring Capacitance Range : 9.999nF/999.9nF/9.999uF/99.99uF/999.9uF/9.999mF/99.99mFOperating Temperature : 0 - 40 DIY Supplies : ELECTRICALMeasuring Resistance Range : 999.9/9.999K/99.99K/999.9K/9.999M/99.99MModel Number : 622A/622B Digital MultimeterMeasuring Inductance Range : 10Hz/100Hz/1000Hz/10KHz/100KHz/1000KHz/10MHzDimensions : infrared Multimeter Current : 60.00mA/600.0mA/6.000A/10.00AAC Current : 60.00mA/600.0mA/6.000A/10.00AAC Voltage : 600.0mV/9.999V/99.99V/999.9V Voltage : 600.0mV/9.999V/99.99V/999.9VDisplay Type : Digital display
  • Multi Testers
Color 622A
Model CZCAJKPSV
Brand Name CZCAJKPSV
Manufacturer CZCAJKPSV
Power Source Battery Powered
Specification Met UL
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
144 ratings | 59 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (128)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (14)